Družina - kroužky

DRUŽINOVÉ KROUŽKY-PŘIHLAŠOVÁNÍ ZAČÍNÁ VE STŘEDU 23. ZÁŘÍ v 18.00 PROSTŘEDNICTVÍM REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE, KTERÝ SE NACHÁZÍ PŘÍMO POD DANÝM KROUŽKEM.
PŘIHLÁŠENÍ BUDE MOŽNÉ POUZE OD DANÉHO ČASU, KDY BUDE PŘÍSTUPNÝ PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ.

Vedoucí kroužku: Lucie Strnadová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 1. a 2. třídy z budovy Dyjská

Kdy se koná?: Každé pondělí 15:30-16:30

Datum začátku kroužku: 5. října 2020

Anotace: Dramatický kroužek je určen pro všechny děti, které baví divadlo, scénky a slovní hrátky, ale i ostatní, které chtějí objevit něco nového. V průběhu roku nás budou provázet různé hry zaměřené především na procvičení verbální i neverbální komunikace, sociální vnímání, rozvinutí slovní zásoby, správné artikulace a dramatického přednesu. Děti zde mohou uplatnit i dovednosti výtvarné či hudební. Samozřejmostí je i nácvik krátkého divadelního představení, kde najde využití každý!

Vedoucí kroužku: Miluše Haklová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 2. - 3. třída z budovy Jizerská a Hlavní

Cvičení bude probíhat v budově Jizerská (2.patro).

Kdy se koná?: Každou středu 15:30-16:30

Datum začátku kroužku: 14. října 2020

Anotace: Určeno pro děti 2 a 3. tříd. Cvičení je upraveno vzhledem k věku dětí a jejich potřebám. Je vhodné jako doplněk k jiné pohybové činnosti, sportu nebo i samostatné cvičení. Podporuje zlepšování fyzické kondice dětí, ohebnost.

Cvičení zahrnuje:

• Dynamickou rozcvičku na hudbu, zahřátí svalových skupin.
  • Pasivní protažení (strečink).
  • Postupně nácvik jógových pozic – ásan v kombinaci s protahováním i posilováním.
  • Vytvoření sestavy s využitím hudby.

Potřeby na cvičení:

Pohodlné oblečení (legíny, tričko), lahvičku s pitím, cvičky.

Vedoucí kroužku: Alena Krzyžánková

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 1. a 2. třídy z budovy Dyjská

Kdy se koná?: Každé LICHÉ ÚTERÝ 15:30-16:30

Datum začátku kroužku: 6. října 2020

Kroužek je zpoplatněn 250 Kč/pololetípeníze budou využity jen na nákup pomůcek pro kroužek

Anotace: Vyzkoušíme si různé „tradiční i netradiční“ výtvarné techniky (malba pěnou na holení, malování pomocí jarových bublin, slané malování, enkaustika, …). Také si spolu něco vyrobíme – třeba malou soví nástěnku.

S sebou na kroužek děti potřebují: starou košili či triko (aby se neumazalo, možno nechávat ve skříňce, budeme pracovat i s barvami, které nejdou vyprat), penál a pití

Vedoucí kroužku: Tereza Kábová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 0. - 2. třída z budovy Jizerská a Hlavní

Kdy se koná?: Každé pondělí 15:30-16:30 hodin

Kroužek je zpoplatněn 100 Kč/pololetí

Anotace: Kroužek je určen pro všechny děti, které si rády hrají, poznávají a zkoušejí nové věci a nebojí se toulat ve své vlastní fantazii. V rámci kroužku se seznámíme s různými pohádkami, zahrajeme si společenské hry nebo různé hry mezi sebou a sem tam si něco k danému tématu vyrobíme. Část programu kroužku bude také vznikat z fantazie a nápadů samotných účastníků. Není přece nic lepšího, než si hodinu bezstarostně hrát.smiley

Vedoucí kroužku: Kristýna Matějíčková

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 0. - 3. třída ze všech budov

Kapacita: 8 dětí

Kdy se koná?: Každý čtvrtek 15:15-16:15

Kroužek je zpoplatněn 800 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 8. října 2020

Kroužek bude probíhat na hlavní budově v druhém patře na Galerii

Anotace:

Kroužek je určen jak pro děti, které se se stolním tenisem setkávají poprvé, tak i pro děti, které s ním již setkaly. Je zaměřen na nácvik herních dovedností a aktivní rozvoj již získaných dovedností ve stolním tenise, na podporu týmové spolupráce a hry fair-play. Na začátku zopakujeme základní údery nutné pro hru a postupně se naučíme údery nové.

S sebou: Sportovní oblečení a sportovní obuv, nejlépe svou pálku a míček, ale v případě, že někdo nemá, mám na půjčení.

Vedoucí kroužku: Hana Malenová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 1. třídy z budovy Dyjská

Kdy se koná?: Každý čtvrtek 15:30-16:30

Kroužek je zpoplatněn 300 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 8. října 2020

Anotace:  Kroužek plný zábavného tvoření, malování a kreslení. Výtvarníček je určený dětem, které mají šikovné ručičky, výtvarného ducha a odvahu experimentovat s různými materiály. Díky kombinaci rozličných materiálů se učí vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty.
V kroužku se děti seznámí s tradičními i netradičními výtvarnými technikami, jako je odkrývací technika, kašírování atd. Také budeme pracovat s materiály, jako jsou papír, bavlna, přírodniny, korálky. Hotové výrobky si děti odnášejí domů. Děti se zdokonalí v práci s nůžkami, lepidlem a štětcem. Inspiraci ke tvorbě budeme hledat v ročních obdobích, svátcích, trendech a hitech dnešní doby. Výtvarnými aktivitami děti procvičují manuální zručnost, jemnou motoriku, zapojují fantazii, rozvíjí tvořivost a prostorovou představivost. Našim cílem bude radost z vlastnoručně vyrobeného výrobku :-).

Vedoucí kroužku: Soňa Čečetková

Kroužek je určen dětem 2. - 4. třída ze všech budov

Počet  volných míst: 0 – OBSAZENO

Kdy se koná?: Středa 15:00-16:00 - Velká tělocvična hlavní budova

Pátek 14:30-15:30 - Tělocvična Jizerská

Kroužek je zpoplatněn 600 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 7. října 2020

Anotace:

Kroužek JUST DANCE se zaměřuje na nácvik moderních tanců, scénických tanců, show dance a taneční gymnastiky.

Součástí našeho kroužku je udržování týmového ducha, prohlubování přátelských vztahů mezi jeho členy, vzájemná pomoc a respekt jeden k druhému.