Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/zscakovice/public_html/sites/all/modules/linkimagefield/linkimagefield.module on line 446
ŠKOLA SPORTU A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU | ZŠ Dr. Edvarda Beneše - Základní škola Čakovice

ŠKOLA SPORTU A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

SPORT2LIFE

ŠKOLA SPORTU A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

 

Ukončení kurzu a předání medailí

Medaile nepatří jen vítězům, ale i těm, kteří poprvé přeskočí, chytí, zaběhnou. Trefí se. Zažijí radost z aktivity, z toho, že to bylo možná poprvé, ale určitě ne naposledy. Být v pohybu znamená se nenudit. Osvojit si správné návyky. Naučit se překonávat překážky a hlavně poznat autentickou radost: z pohybu a ze hry. A o to jde.

Ve dnech 18. – 20. ledna jsme při slavnostním ceremoniálu předali dětem medaile a ukončili tak pololetní kurz ŠKOLY SPORTU A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU. Žáci tříd  5.E, F a G si během lekcí v 1. pololetí pod vedením trenéra Přemysla Chaloupky vyzkoušeli základy sedmi sportů (atletiky, gymnastiky, volejbalu, házené, basketbalu, fotbalu a florbalu). Nedílnou součástí projektu byl i zážitkový seminář „Jím zdravě“ mistra šéfkuchaře Radima Gerlicha. Děti se naučily připravit avokádovou pomazánku a ovocné smoothie. Poznaly, že i zdravé jídlo může být chutné, a zjistily, které potraviny jim energii dodají a které naopak seberou. Zkusily si například, jak sladit pohyb horní a dolní části těla při driblingu s míčem, střelbě na basketbalový koš či odehrání volejbalového míče, jak mířit, odrazit se při výskoku... Pochopily, jaké to je fungovat v týmu nebo překonat sám sebe. Úspěch prostě těší.

V průběhu kurzu děti kontinuálně rozvíjely dovednosti k sedmi sportovním disciplínám, při završení každé z nich obdržely samolepku s obrázkem daného sportu. Krůček po krůčku tak absolvovaly celý program. Samolepky nyní zdobí jejich medaile, právem jsou na sebe hrdé a my na ně rovněž.

Děkujeme školám za podporu, dětem za množství vydané energie a spoustu pozitivních reakcí. Těšíme se na děti dalších tříd (5. A, B, C, D), program pro 2. pololetí s nimi zahájíme hned po jarních prázdninách.

„Na hodinách, které jsem osobně vedl, jsem si opět uvědomil, jak je u dětí v tomto věku důležité zaměřit se na rozvoj různých dovedností právě prostřednictvím hry. Děti na 1. stupni jsou ve věku, kdy přijímají vše velmi rychle, pokud jim učení a nové poznatky nabídneme formou zábavy a nikoliv drilem s akcentem na výkon.“

Za tým S2L Přemysl Chaloupka, ředitel Nadace Sport2Life

 

SPORT2LIFE

ŠKOLA SPORTU A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU 7 + 1

Cílem projektu Nadace Sport2Life je podněcovat děti k pohybu a pomáhat jim budovat zdravé návyky, prohlubovat zájem o sport. Zlepšit jejich motorický potenciál, vést k aktivnímu stylu života. Program probíhá pravidelně během hodin tělesné výchovy pod vedením certifikovaných trenérů. Je určen pro žáky 1. stupně a je nevýkonnostní a nevýběrový – je veden hravou a zábavnou formou, pro všechny žáky třídy bez rozdílu. Nespolupracujeme s žádnými registrovanými sportovními oddíly, nejedná se o náborový program sportovních klubů.

Proškolení trenéři mají pro děti připraveny pohybové hry se základy sedmi sportů (atletiky, gymnastiky, volejbalu, házené, basketbalu, fotbalu a florbalu). Zpestřením projektu je interaktivní seminář o vhodném stravování „Jím zdravě“. Lekce probíhají během výuky ve standardním rozvrhu, jednou týdně, a to ve školních tělocvičnách nebo na venkovním multifunkčním hřišti. Věk dětí je volen záměrně. Právě v tomto období si totiž děti vytvářejí návyk na pravidelnou zájmovou činnost pro velkou část budoucího života, včetně té sportovní. Učí se žít aktivně.

Pohybové aktivity umožňují člověku rozvíjet nejen fyzické, ale i duševní schopnosti, udržovat zdraví, zlepšovat sociální dovednosti, kvalitu života a uspokojovat vrozenou potřebu hry. Když budeme děti povzbuzovat ke sportu, můžeme je zachránit před nebezpečnými zlozvyky, zmírnit negativní dopady technologií, sedavého životního stylu a bojovat s neefektivním využíváním času.

 

Program má nadační charakter, pro účastníky je bezplatný.

Sport2Life Česko

ZŠ a MŠ DR. EDVARDA BENEŠE
Nám. Jiřího Berana 500
196 00  Praha 9, Čakovice
tel.: 283 932 375
mobil.: 603 881 009
zscakovice@zscakovice.cz

Blížící se události