První projektové setkání projektu programu Erasmus+ KA2 Active Minds Moving Hands

Datum: 
Středa, Leden 24, 2018

První projektové setkání projektu programu Erasmus+ KA2 Active Minds Moving Hands

Ve dnech 13. - 20.1. 2018 se ve španělském městě Aguilas konalo první projektové setkání partnerů zapojených do programu Erasmus+ KA2. Projekt s názvem Active Minds Moving Hands byl zahájen už v září loňského roku a účastního se školy z Turecka, Řecka, Rumunska, Španělska a České republiky, kterou reprezentuje naše ZŠ Dr. E. Beneše. 

Projekt je plánovaný na dva roky, týká se především výuky přírodních věd, technologií a matematiky a má několik fází (kulturní, ekologickou, programování apod.) a jeho součástí jsou i setkání na zapojených školách. V době mezi setkáními spolupracují zapojení žáci a učitelé v prostředí virtuální třídy Twinspace (ve stejné době probíhá i eTwinningový projekt se stejným názvem).

První projektové setkání sloužilo především k osobnímu seznámení zapojených učitelů a k přesnějšímu naplánování další práce. Učitelé si navzájem představili své školy a informovali kolegy o tom, jak na projektu na svých školách pracují. Součástí byla i prohlídka španělské školy, kde se učitelé podívali do různých hodin, měli možnost diskutovat se svými kolegy a další den se španělskými žáky zúčastnili přírodovědné exkurze na nedaleké útesy. 

Kromě toho také proběhla exkurze do města Granada, kde se učitelé zúčastnili několika workshopů ve Vědeckém parku. Všechny se týkaly právě přírodních věd a techologií. 

O návštěvu se osobně zajímala i starostka města Aguilas, která učitele přijala na radnici, pozdravila se s nimi a diskutovala s nimi jejich projekt. Velmi si cenila drobných dárků, které ji učitelé předali, kniha o městské části Čakovice, Miškovice, Třeboradice se jí moc líbila.  

Další setkání na začátku dubna proběhne na naší škole. Půjde o setkání, kde se učitelé budou navzájem učit od svých kolegů, povedou workshopy na různá témata a budou plánovat další postup. Snad vám tou dobou budeme moci představit i logo projektu, které právě vzniká.

 

 

ZŠ DR. EDVARDA BENEŠE
Nám. Jiřího Berana 500
196 00  Praha 9, Čakovice
tel.: 283 932 375
mobil.: 603 881 009
zscakovice@zscakovice.cz

Blížící se události