Inkluze

Inkluze

Metodika k edukačním kartám Háčka

Název Háčka vznikl mým přeřeknutím, kdy jsem chtěla říci háček, čárka. No a jak už to někdy v životě bývá, nečekané věci, i nečekaná přeřeknutí mohou vytvářet nové činy a skutky.

Před každým hraním si děti mohou říci kouzelné zaklínadlo, které je na první straně napsané. Děti se tím lépe zkoncentrují a můžete začít.

K Háčce bude natočené krátké, asi 5minutové video, na kterém Vám děti názorně předvedou, k čemu všemu a jak se dá Háčka aplikovat v praxi.

Edukační karty jsou určeny rodičům, pedagogům a dětem od 6let.

Jsou výborným doplňkem nejen pro děti s OMJ,  SPU a logopedickou zátěží, ale jsou určeny všem dětem, které si rády hrají.

  1. Kartu dítě přečte a na pokyn, ať přidá nebo odebere háček a čárku, řekne, jaké slovo mu vyšlo.
  2. Dítě si vytáhne kartu. My se ho zeptáme, zda danému slovu rozumí a poté ho vyzveme, aby na dané slovo vymyslel větu. Rozšiřuje si tím slovní zásobu a posiluje sebevědomí tím, že se ptá.
  3. Karty rozházíme obrázkem na zem a dítě hledá např. ke slovu Banka-Baňku. V tomto případě pracujeme s pozorností dítěte.
  4. 6 karet položíme obrázkem na stůl. Dítě vyzveme, aby slova přečetl. Poté dítě zavře oči a my jeden obrázek sebereme. Úkolem hry je poznat, jaký obrázek nám zmizel. Je-li dítě šikovné, můžeme sebrat i dva obrázky. Tímto cvičením posilujeme recentní paměť.
  5. Skupinová hra: Každé dítě si vylosuje jednu kartu. Chodí po třídě a hledá toho jedince, který má slovo pasující k jeho slovu s ohledem na diakritiku. U této aktivity se nesmí mluvit, což ocení především pedagogové. \
  6. Tímto cvičením posilujeme zrakové vnímání.
  7. Tam, kde karty udělají radost, tam je s nimi naloženo dobře.

Jsem ráda, pokud Vás hraní baví a dětem vykouzlí úsměv, 

Alena

 

Nabídka školení

    

ZŠ a MŠ DR. EDVARDA BENEŠE
Nám. Jiřího Berana 500
196 00  Praha 9, Čakovice
tel.: 283 932 375
mobil.: 603 881 009
zscakovice@zscakovice.cz

Blížící se události