Provoz školní jídelny

Vážení rodiče,

dovolte, abych Vás informoval o provozu školního stravování v prvních měsících tohoto školního roku. Během prázdnin byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce školní kuchyně včetně výdejních prostor v jídelně. Zároveň běží výstavba nové jídelny v budově Jizerská. Tyto projekty jsou velmi rozsáhlé a v rámci zahájení provozu školy natolik komplikované, že varianty řešení zahájení školního stravování se během uplynulých týdnů měnily prakticky v řádu hodin. Bylo jasné, že do dokončení rekonstrukce a všech schvalovacích procesů budeme muset zajistit stravování, v ideálním případě, dovozem od nějakého certifikovaného dodavatele. Proto jsme také od začátku usilovali o zajištění výdeje z již rekonstruovaných prostor a možného využití stávající jídelny tak, aby žáci změnu téměř nezaregistrovali. Díky obrovskému úsilí všech zainteresovaných se tuto variantu nakonec podařilo dotáhnout. Stravování bude zahájeno 5. září a strávníků se budou týkat pouze následující změny.

- Po dobu rekonstrukce, až do zahájení provozu modernizované kuchyně se bude vždy vydávat jen jedno jídlo.

- Jídlo se bude jíst z jednorázového nádobí a jednorázovým příborem.

- Díky modernizaci výdeje budou 2 výdejní místa, což by mělo zrychlit celkové tempo výdeje. K dalšímu zvýšení kapacitního komfortu dojde po rozjezdu jídelny v budově Jizerská.

- Přihlašovaní obědů, výdej čipů atd. bude probíhat v hlavní budově, ve skleněné kanceláři, která je hned za vstupem do školy.        
  (informace na webu jídelny).

V ostatních záležitostech stravování se pro Vás nic dalšího nemění.

Zajištění této varianty bylo velmi náročné a její realizace obnáší celou řadu obtížných úkolů. V budoucích týdnech Vás tedy prosím o trpělivost a tolerantní přístup ke stávajícímu provozu. Veškeré informace naleznete na stránkách jídelny, popřípadě na emailu jidelna@zscakovice.cz, nebo volejte na číslo 603 881 007.

S pozdravem

Martin Střelec