5) Postup při uvolění žáka z předmětu

Uvolnění z předmětu ze zdravotních důvodů

Ředitel školy může ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů uvolnit žáka na žádost jeho zákonného zástupce zcela nebo zčásti z vyučování některého předmětu; zároveň určí náhradní způsob vzdělávání žáka v době vyučování tohoto předmětu. V předmětu tělesná výchova ředitel školy uvolní žáka z vyučování na základě posudku vydaného registrujícím lékařem, pokud má být žák uvolněn na pololetí školního roku nebo na školní rok. Na první nebo poslední vyučovací hodinu může být žák uvolněn se souhlasem zákonného zástupce bez náhrady. Pro uvolnění žáka z předmětu tělesná výchova je nutno předložit:

1. Žádost zákonného zástupce o uvolnění – formulář je ke stažení na stránkách školy

2.Lékářský posudek vydaný registrujícím lékařem dítěte – povinné náležitosti posudku naleznete na formuláři Lékařský posudek k žádosti o uvolnění z Tv

Oba vyplněné formuláře se předají prostřednictvím třídního učitele zástupkyni ředitele školy, která vydává rozhodnutí o uvolnění žáka z předmětu.